Koronavir: opatření a vyjádření rektora z 10. 3. 2020

Vážené kolegyně, kolegové,

v souladu s mimořádným opatřením Ministra zdravotnictví ČR, kterým se zakazuje s účinností ode dne 11. března 2020 osobní přítomnost studentů na studiu na vysoké škole, činím následující rozhodnutí

1)     Ode dne 11. března do odvolání se na VŠCHT Praha ruší veškerá forma kontaktní výuky studentů všech stupňů studia.

2)     Možné jsou elektronické formy výuky za využití prostředků jako je Skype, Teams apod.

3)     Zaměstnancům VŠCHT Praha se doporučuje práce z domova po řádné dohodě s přímým nadřízeným a jeho souhlasu. Vedoucí jednotlivých pracovišť jsou žádáni, aby zajistili bazální provoz pracovišť, tak aby nedošlo na pracovištích ke škodám. Pracovníky žádám, aby se řídili pokyny vedoucích.

4)     Vedoucí pracovišť a další řídicí pracovníci mají právo svolat jednání skupiny osob pro řešení důležitých záležitostí, kde odklad by představoval riziko pro zajištění stávajícícho i budoucího chodu školy resp. pracoviště. Je třeba zachovat funkčnost orgánů školy a zajištění komunikace školy s orgány státu i municipality.

Děkuji za pochopení a žádám vás, abyste pečlivě sledovali elektronickou komunikaci v rámci školy i v rámci celého státu.

Pavel Matějka

rektor VŠCHT Praha